שקר שקר תרדוף

אני מניח ששמתם לב לעובדה שאנחנו נמצאים בעיצומה של מיתקפת שקרים, אבל אני לא בטוח אם אתם מודעים להיקפהּ. הנאשם מבלפור וחבורת הסייענים המקיפה אותו, בדומה לכמה מידידיו בעולם, אינם בוחלים בשום השמצה והכפשה ומנהלים מערכה של פייק ניוז נגד כל מי או מה שעומדים בדרכם.

עם תחילת משפטו, עם תכנית הסיפוח ההרסנית, ולנוכח המשבר הכלכלי החריף – מלחמת השקרים גוברת. אלה שקרים שהם בעצם איומים, והאיום איננו מסווה כלל. ״בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס היום לכלא״, הגיב נתניהו על תחקיר ״המקור״ בו הובאו הקלטות מסמרות שיער משיחות שעל תוכנן בין השאר מבוסס כתב האישום נגד ראש הממשלה בתיק 4000.

זו תמונת המצב במדינת ביביסטאן: עיתונאי חוקר צריך ללכת לכלא, אבל ראש ממשלה שעומד למשפט על שוחד, מירמה והפרת אמונים ממשיך לכהן ואפילו מקבל הכשר ממי שנכנסו לפוליטיקה כדי להעביר אותו מתפקידו ולהציב מולו אלטרנטיבה הגונה, ועל הדרך גנבו מאות אלפי קולות של אזרחים שכמהים לשינוי.

כדרכו מאז ומתמיד, נתניהו יורה את השקרים והאיומים הללו, תוך כדי התקרבנות בלתי-פוסקת. הוא הנרדף, הוא המסכן, הוא המאויים. השבוע הגיש תלונה שלישית למשטרה על איומים נגדו ונגד משפחתו, כשהרשתות החברתיות מתפקעות ממש מדברי שטנה ורפש, ושלל איומים, נגד כל מי שלא מתיישר לפי רוח המפקד מבלפור. אני יכול להעיד על זה בעצמי. כל יום, כבר שנים, הרפש והרעל והאיומים… פעם, בעצת גורמי ביטחון צילמתי ושמרתי את האיומים הקשים במיוחד. היום יש כל כך הרבה שאני אפילו לא טורח. ושלא יהיה ספק – כל זה קורה בגלל שיש אור ירוק מלמעלה.

האווירה המורעלת הזו היא גורם חיוני בגלישה של ישראל לשלטון רודני. זו מיתקפה בשני ראשי חץ: כתישה של מערכת החוק והמשפט, התקשורת החופשית, והאופוזיציה הפוליטית, ובמקביל תכנית הסיפוח שתהפוך את ישראל למדינת אפרטהייד. חשוב להבין: שתי המיתקפות הללו מזינות אחת את השניה, והן שלובות זו בזו.

בהסכם בין גנץ לנתניהו כתוב במפורש שמהלכי הסיפוח יתחילו ב-1 ביולי – עניין של כמה שבועות מעכשיו. שמתי לי למטרה לעשות הכל, כל מה שביכולתנו, כדי לעצור את המהלך ההרסני הזה. מרצ נמצאת בחזית המאבק ולא נרתעת משום הכפשה ונסיונות להסיט את תשומת הלב (״דגלי פלסטין…״)
ממה שעומד ליפול עלינו. לכן, יזמנו את ההפגנה הגדולה בכיכר רבין, יחד עם גורמים רבים, וזו היתה הפגנה עצומה, ואני גאה בכך שהובלנו אותה.

ברוח הזו יצאנו ראשי מרצ בהווה ובעבר, לסיור מאלף בבקעת הירדן, כדי לעמוד מקרוב, ממש לראות בעיניים, מה משמעות הסיפוח בשטח. מה שראינו היה אפילו יותר גרוע ממה שתיארנו לעצמנו. אוסף אינסופי של מובלעות ופיסות קרקע שיחייב הקמה של מאות קילומטרים של גבולות חדשים. איך מגינים על דבר כזה? איך מממנים דבר כזה? איך לעזאזל מצדיקים דבר כזה?

הצהרתי שאעשה הכל כדי לעצור את הסיפוח ולחזור לדרך השלום, וזה כולל גם פעילות מול גורמים בינלאומיים. כן, בהחלט, פעילות בישראל ובחו״ל מול גורמים שמעורבים ויש להם השפעה כדי שכל מי שהעניין חשוב לו, ישימיע את את קולו ויפעל בצורה נמרצת. ממשלות, שגרירים, ארגונים בינלאומיים, קהילות יהודיות, תקשורת בינלאומית – הכל.

מדוע בעולם? משום שמדובר בעניין בינלאומי שנוגע ליחסים שלנו עם שכנינו ועם מדינות שמעורבות בכך באופן ישיר. הרשות הפלסטינית, ירדן, מצריים, ארה״ב, או אירופה שנושאת, למשל, בעיקר הנטל של מימון הרשות הפלסטינית, כפי שהדגיש בפניי שגריר האיחוד האירופי. ובלי אירופה אין משטרה פלסטינית, אין בתי חולים, אין ביוב, וגם אין תיאום בטחוני עם ישראל – אין כלום בשטחים, על כל המשתמע מכך.

אז כן, גם אם אלף טרולים ימנים (חלקם שרים בממשלה) יתקפו אותי בגלל הפעילות הזו בעולם, אני אמשיך בה על אפם ועל חמתם. מה גם, שהדחף העיקרי לסיפוח מגיע מחו״ל, מהחבורה המקיפה את טראמפ, ולכן חלק מהמערכה מתנהל שם.

נדבך חשוב בפעילות שלנו ממוקד בקהילות יהודיות בעולם. בניגוד לרושם בישראל, רוב יהודי ארה״ב, למשל, מתנגדים לסיפוח. ידידינו בעולם, והם רבים, אינם צריכים לחשוש לצאת נגד תכנית הסיפוח, ואינם צריכים לשעות לתעמולת הימין שביקורת על הכיבוש וההתנחלויות היא ביקורת על ישראל. לא ולא! דוווקא בגלל שאנחנו וידידינו בעולם אוהבים את ישראל ורוצים בטובתה אנחנו מתנגדים לכיבוש ותומכים בפתרון שתי המדינות. כך הדגשתי השבוע בפני התומכים הרבים שלנו בצרפת: מי שמסכן את ישראל ודוחף אותה לתהום – זה הימין הקיצוני והסיפוח המשיחי שלו. ומי שמוציא שם רע לישראל בעולם, אלה האנשים חסרי המצפון הללו שרוצים להפוך אותה למדינת אפרטהייד. אז כן, אנחנו פועלים גם בעולם, ואנחנו מגייסים את הקהילות היהודיות, וכמובן נגביר את הפעילות שלנו בשטח כאן שזה עיקר העניין, ונעשה ה-כ-ל כדי לעצור את הסיפוח ולהניף את דגל השלום.

 

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *