לקראת השנה החדשה: חיזוק זכויות האדם והשיוויון בבריאות

חדר התינוקות הממוגן בבית החולים "ברזילי" באשקלון בעת מבצע "עלות השחר".

איגרת לאנשי מערכת הבריאות לרגל ראש השנה.

השנה החולפת הייתה עמוסה ומאתגרת. מערכת הבריאות, גם השנה עמדה בחזית העשייה. התמודדתם עם אתגרים אדירים, בגל אחרי גל של קורונה, בתוך מערכת מלאת עומס ומשברים גם בשגרה, ועשיתם זאת בצורה מדהימה. השנה פגשתי אתכם בשטח, ראיתי אתכם נותנים את הלב והנשמה למען הבריאות של כולם במסירות ומקצועיות מסביב לשעון וזו הזדמנות להגיד לכם שוב, תודה.

החודש אירחנו את כנס ארגון הבריאות העולמי, בפעם הראשונה בישראל. עשרות שרים ומשלחות מכל אירופה הגיעו וביקשו להיפגש, ולחזק את הקשרים ושיתופי הפעולה עם ישראל ועם מערכת הבריאות שלה. שמעתי מהם שוב ושוב הוקרה והערכה אדירה למערכת הבריאות הישראלית. למקצועיות, לחדשנות וליכולות שבלטו בתקופת הקורנה, וגם ללא קשר לקורונה – בכל העולם. אני יכול לומר השנה בביטחון גדול עוד יותר: מערכת הבריאות שלנו היא שחקן מוביל לא רק בישראל, אלא בזירה הבינלאומית. זה כמובן עבודה שלכם, של האנשים שמרכיבים את המערכת. אלו הישגים שלכם, ויש הרבה במה להתגאות.

השנה הייתה שנה של עשיה גדולה. בצמצום פערים, בחיזוק זכויות האדם והשיוויון בבריאות ובהעצמת המערכת. גם השנה הזו הוכיחה את החשיבות האדירה של מערכת בריאות ציבורית חזקה ואיתנה. מערכת שרואה את כולם, כל אדם, ללא תלות בשום קריטריון אחר, ובבסיסה של המערכת עומדים אתם – העובדות והעובדים. עובדי המנהל והמשק, האחיות והאחים, הרופאות והרופאים, אנשי ונשות הנהלה, בלי העבודה המשותפת של כולם, יחד, לא היינו יכולים להתקדם ולו צעד אחד.

לכבוד ראש השנה, אני רוצה לאחל לכם ובני משפחותיכם חג שמח ושנה טובה. שנה של צמיחה, הצלחות, התחדשות והעיקר בריאות טובה.