מי אנחנו

שלום חברות וחברים,

האתר הזה הוא חוליה מרכזית בקשר שלנו אתכם. הוא מאפשר לנו להציג את מיגוון הפעילויות שלנו, בתחומים הרבים שאנחנו מקדמים, ובמיוחד לשתף אתכם ולתת לכם את הבמה לתגובות, רעיונות, ויוזמות.

כמה מילים על עצמי: זו הקדנציה השניה שלי בכנסת, מטעם סיעת מרצ. אני חבר בשתי ועדות – ועדת החוץ והביטחון וועדת המדע והטכנולוגיה – ועומד בראש ארבע שדולות, שעל כולן יש מידע מפורט בעמודים השונים של האתר: השדולה לשיוויון אזרחי ופלורליזם, השדולה הסביבתית-חברתית, השדולה הגאה, והשדולה לשיתוף פעולה אזורי.

נולדתי בראשון לציון, וכבר שנים רבות אני תושב תל-אביב. מכיתה ד' ועד סוף התיכון הייתי פעיל מאוד בשבט הצופים בראשון – שבט "שורק". שירתתי ארבע שנים בצבא, מתוכן שנה בקבע. המסלול העיתונאי שלי החל ב-1983 ככתב צבאי ולאחר מכן עורך חדשות החוץ בגלי צה"ל, עורך חדשות החוץ בעיתונים "חדשות" ו"הארץ", שליח "הארץ" לפריז ולוושינגטון, וראש דסק החוץ בערוץ 10. במסגרת הערוץ, ערכתי וביימתי מספר סרטים דוקומנטריים וכן סידרה בולטת בשם "העולם הבא – ניצן הורוביץ מחפש את המחר", שבחנה תופעות מפתח בעולם בשנים הקרובות. אני בוגר הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב. התמחתי בפרקליטות מחוז ת"א ובבית המשפט בת"א בתחומי מיסוי וניירות ערך, ואני חבר לשכת עורכי הדין מאז 1992.

במשך שנים הייתי חבר הנהלת האגודה לזכויות האזרח שהיא ארגון זכויות האדם הגדול והחשוב בישראל, ופעיל בארגונים חברתיים וסביבתיים כגון מרכז "השל", "תחבורה היום ומחר", וב-2007 זכיתי בפרס ”פראט” לתקשורת בנושאי סביבה. הרבה לפני שנכנסתי לפוליטיקה באופן רשמי, הייתי פעיל בקהילות הלהט"ב על ארגוניהן השונים.

ב-2013 התמודדתי על ראשות העיר תל-אביב-יפו. זכיתי בכ-40% מהקולות בעיר, והרשימה שהובלתי, רשימת מרצ, הכפילה את כוחה והיא כיום הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר.

בכנסת אני עובד יחד עם צוות מסור ובראשו שני היועצים הפרלמנטריים שלי  – שמרי סגל ואורי ברוולד – ולצדם מתנדבים מכל רחבי הארץ. יחד אנחנו פועלים לשינוי חברתי בישראל: למען חברה הוגנת, פתוחה ודמוקרטית, כדי שבאמת נוכל להיות חופשיים בארצנו.

אני מזמין אתכם להגיב ולשאול ובעיקר להציע וליזום. חלק גדול מהצעות החוק שלנו ומהפעילות הציבורית מגיע מרעיונות ויוזמות שלכם.

ומי בתמונה? אלה וטרנים שפגשתי בכנסת, ביום הניצחון על הנאצים – שהוא בעיני אחד הימים החשובים ביותר בשנה. לאנשים שבתמונה אין שום קשר לפעילות שלנו. אני פשוט אוהב וטרנים: אלה האנשים שהצילו את המשפחה שלי ובעיני הם הגיבורים הגדולים של כולנו.

להתראות, ניצן והצוות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *