מקצוע הריפוי בעיסוק חיוני למערכת הבריאות

(ברכה לכנס הריפוי בעיסוק).

מכובדים יקרים, ובעיקר, המרפאים והמרפאות בעיסוק היקרים,
אני שמח לברך אותכם ובעיקר להוקיר את עשייתכם החשובה בבתי החולים הממשלתיים.
אתם חלק משמעותי מאוד ממערך הטיפול הרב מקצועי הניתן בבתי החולים, והעשייה שלכם מגוונת ומתאימה לסוגים רבים של מטופלים, במגוון האתגרים עמם עם מתמודדים, בין אם זו לקות פיזית, קוגניטיבית או נפשית.
אתם עובדים איתם, באופן פרטני ומדוייק לצרכיהם כדי לשפר את התפקוד העצמאי שלהם ואיכות חייהם.
אתם אלו שמבינים לעומק את הגורמים המשפיעים על תפקודו של האדם, לאור המחלה או הפציעה שלו, ומוצאים דרכים יצירתיות לתרגל, להתחזק ולהשתפר, באמצעות התאמת אביזרי עזר, טכנולוגיות ותרגול מיומנויות שנפגעו. אתם מאפשרים טיפול מותאם אישית שיביא לתפקוד עצמאי לצד המחלה או הפגיעה.
אני יודע שקיימים אתגרים רבים בתחום הריפוי בעיסוק, מחסור בכוח אדם, קשיים בגיוס ושימור עובדים, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת תנאי העסקה.
אלו אתגרים המלווים את מערכת הבריאות שלנו לכל אורכה, בכל המקצועות, והאתגר במקצועות ה"פארא-רפואיים" הוא גדול במיוחד. מקצוע הריפוי בעיסוק הוא מקצוע חשוב מבין מקצועות הבריאות, השירות אותו אתם נותנים הוא חיוני לתפקודה של מערכת הבריאות שלנו, ואנחנו רוצים אותכם איתנו שנים קדימה, במערכת הציבורית, מתמקצעים, מתקדמים ומתפתחים, ומצעידים את השירות הבריאותי והרפואי קדימה.
אני מקווה שיחד נוכל להתעלות לאתגרים האלו, לשפר את המצבם הקיים ולממש את הפונציאל הגלום במקצוע לטובת המטופלים ולטובת מערכת הבריאות הציבורית שלנו בכלל.
תודה רבה לכם על כל עשייתכם, תהנו היום באירוע שנועד להוקיר ולחגוג אותכם.
חזקו ואמצו