"יכול להיות ראש עיר גיי"

מתוך ראיון "בעכבר העיר", מאת עומר שוברט

יכול בכלל להיות ראש עיר גאה בישראל?  

"אין לי ספק. יכול להיות ראש עיר גיי, שר גיי, ראש ממשלה גיי. קרו דברים מוזרים מזה בעולמנו. כיסיתי את מערכת הבחירות של אובמה, שם אמרו לי שיש יותר סיכוי שבישראל יהיה ראש ממשלה ערבי מאשר שלארצות הברית יהיה נשיא שחור – והנה אובמה נבחר למרות הכל".

אני לא יודע אם הדוגמה הזאת תופסת בישראל.
"מהניסיון שלי, של השנים בכנסת, אני לא מרגיש מחסום בגלל זה, אין שום בעיה. אולי צריך לשאול אם בכלל יכול להיות כאן ראש ממשלה שמאלני?".

ויכול להיות?
"בטח שיכול להיות. לאנשים יש זיכרון קצר, רק לפני שלוש שנים ביבי ישב באופוזיציה קטנה ואם היית אומר למישהו שהוא יהיה ראש ממשלה מהחזקים והיציבים, היו אומרים שזה הזוי. הכל יכול להשתנות".

אתה אופטימי. על מה זה נשען?
"אני מדבר עם המון אנשים, ואתה שומע שהרבה אנשים שהצביעו לימין הם בעצם לא ימניים. הרבה אנשים מחפשים כתובת פוליטית. כל הדבר הזה שנקרא יאיר לפיד, קדימה, זה סימן. הרבה בכלל לא הצביעו בבחירות האחרונות. במרכז, בציבור החילוני, הצעיר, ההצבעה היתה 50 אחוז בערך. אם נעבוד נכון ונציג דרך ברורה, יכול להיות שינוי. זה לא פשוט, אבל אפילו למפלגת העבודה יש פתאום תדמית אחרת".

אנשים מחפשים טרנד, דבר חדש. מרצ זה לא דבר חדש.
"אבל הרבה אנשים שהצביעו לקדימה וקיבלו ההיפך ממה שהם רצו או לא קיבלו כלום, לא יחזרו על הטעות הזאת שוב. זה גם מה שיוצא מהמחאה. תמיד תהיה איזו מפלגת מצב רוח חסרת זהות, אבל אלה לא הרוב. רוב האנשים מחפשים היום תשובות ברורות. ככל שתהיה יותר ברור וחד, כך זה יתקבל יותר טוב".

אתה יודע להגדיר מה אנשי המחאה מחפשים? איך פונים לקהל הזה?
"אנשים סולדים ממה שהם רואים בזירה הפוליטית, והתרגיל האחרון עם קדימה היה דוגמה בוטה במיוחד. אנשים מחפשים פוליטיקה נקייה ומישהו שלא מנסה למרוח. מבחינת הערכים, אני חושב שמחפשים חברה יותר הוגנת. כשאנשים רואים שחלוקת העושר והמשאבים פה לא הוגנת בצורה קיצונית, בין הקיצוניות בעולם, זה לא משהו שרוצים לחיות איתו. זה דבר שאפשר לשנות, וזה מה שמרצ מייצגת".

לינק לראיון:

http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1628,209,68469,.aspx

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *