בחזית המאבק

הוא אחד הבכירים והידועים בצמרת הארגונים היהודיים בארה״ב, יש לו גם קשר הדוק עם מימשל טראמפ וגם עם הנאשם מבלפור כמובן. אפילו אם הייתי מתאמץ לא הייתי מצליח להגדיר אותו כקרוב למחנה שלנו. שאלתי אותו ישירות: מה מידת התמיכה בסיפוח בקהילה היהודית באמריקה? ציפיתי לתשובה מהסוג שנציגי הימין ומרבית התקשורת בישראל מפמפמים ללא הרף, אבל התשובה שלו היתה שונה לחלוטין: ״התמיכה בסיפוח כמעט לא קיימת״.

בשבועות האחרונים אני מקיים מרתון של מפגשים ושיחות עם גורמים רבים במזרח התיכון ובעולם, כדי לעצור את הסיפוח. הפעילות הזו מקבילה ומשלימה לפעילות הרחבה שלנו בארץ. אגב, קשקשני הימין שבאים אלי בטענות ״אבל למה בחו״ל״, לא מזיזים לי. אני מתכוון להגביר את הפעילות הזו, כי הסיפוח הוא אסון לישראל, וישראל היא המדינה שלנו שאנחנו אוהבים ולכן נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לעצור את הסיפוח ולחזור לדרך השלום. אגב, לאותם אנשי ימין וראשי המתנחלים אין כמובן שום בעיה עם גורמים מסויימים במימשל האמריקאי (בפירוש לא כולם) שמפעילים לחץ מאסיבי על הממשלה לבצע סיפוח. אותם אף אחד לא שואל ״אבל למה בחו״ל״.

אז מכיוון שלא מדובר רק בעניין ישראלי אלא בעניין בינלאומי שנוגע לגבולות שלנו עם שכנינו וליחסים עם מדינות רבות אחרות, אני עושה מאמץ אצל כל מי ששותף לרצון שלנו בפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני על בסיס תכנית שתי המדינות.

חשוב מאוד שתדעו שמה שאומרים האנשים האלה, הרבה יותר חמור ורציני ממה שמתפרסם בארץ. הנאשם מס׳ 1 וחבורת סייעניו בפירוש מטייחים ומסתירים את האזהרות הרבות שמגיעות אליהם מכל גורם בעצם – מערכת הביטחון, ראשי המשק, בכירי הפלסטינים, ירדן, מצריים, מדינות אירופה, ארגונים בינלאומיים, קהילות יהודיות, חברות גדולות בעולם, וגם בכירים רבים בוושינגטון.

מדובר בפגיעה קשה באינטרס הישראלי, בנטל כלכלי וביטחוני עצום, וכמובן באובדן זהותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית והפיכתה למדינת אפרטהייד. לחשש הזה שותפות קהילות יהודיות בכל רחבי תבל.

ברור שכל מי שיש לו לב ושכל, לא יכול לעמוד מנגד. לכן אני קורא לכם להצטרף ולהשתתף בפעילות הרבה שלנו. אל תחשבו שהפעילות הזו היא מובנת מאליה. המימסד על זרועותיו משקיע מאמץ כדי להניא אותנו מהפעילות הזו, ולנו אין תקציבי פרסום עצומים ואין גדודים בשכר, אלא יש לנו רק אתכם. אז בואו השבוע למחות נגד הסיפוח מול הכנסת (הנה בקישור הזה), ובואו להפגין בכיכר רבין (קישור), ובעיקר תשתפו את החומרים שלנו ברשת, כדי שכמה שיותר אנשים יקבלו מידע אמיתי על מה שמתרחש, ולא יקבלו תמונה מעוותת דרך השופרות של הנאשם וסייעניו.

יש לי עוד בקשה אחת. השבוע אני מעלה בכנסת הצעת חוק לאיסור טיפולי המרה. זה עניין חשוב בצורה בלתי-רגילה. ״הטיפולים״ האלה של צעירים להט״בים, כדי ״ליישר״ או ״להמיר״ אותם, הם לא ״טיפול״ ולא בטיח. זו התעללות פיזית ונפשית בנערים ונערות שנמצאים במצוקה קשה. בהרבה מקרים זה מוביל לנסיונות התאבדות. אין שום סיבה שאפילו ח״כ אחד יצביע נגד הצעת החוק שלנו.

ואם כל זה לא מספיק, אז החזית החברתית בוערת. השבוע אנחנו מצטרפים למחאת העובדים הסוציאליים, ומגבירים את הלחץ למען עובדי התרבות, והאמת שכל זה ביחד זו הגאווה שלנו. מאבק נגד הסיפוח והכיבוש, מאבק למען זכויות האדם, מאבק למען צדק חברתי וחיים בכבוד – לכולם. אלה הדגלים שלנו, ולמרות שזה קשה, אנחנו מניפים את כולם.

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *