אין מצב

המאשימים: אזרחי ישראל.
הנאשם: בנימין נתניהו.
האישומים:
* הפקרת הכלכלה הישראלית והרס רשת הביטחון החברתית.
* התרשלות פושעת בהיערכות לנגיף הקורונה.
* שחיתות ורדיפת מערכות אכיפת החוק.
* הסתה, שיסוי וניסיון לדכא מחאה לגיטימית.

כך נפתח כתב האישום הציבורי שהצגתי בפני הנאשם מבלפור במליאת הכנסת. סיעת מרצ הצליחה לגייס 40 חתימות של ח״כים, וכך לחייב את ראש הממשלה להיות נוכח במליאה. כותרת הדיון שיזמנו היתה: קריסת השירותים החברתיים. פירוט המחדלים, הכשלים ומעשי הזדון המפורטים בכתב האישום הזה מחייבים את התפטרות הנאשם ועזיבתו המיידית את ראשות הממשלה.

הנאום כולו היה רצוף צעקות מספסלי הליכוד. הנאשם עצמו ישב בפנים חתומות. גם לנוכח משפט הסיכום: ״למען המדינה, למען הכלכלה, למען בריאות הציבור, למען הדמוקרטיה הישראלית, עליך להפסיק לכהן כראש ממשלה, להכריז על נבצרות ולפנות את כסאך. המשך שלטונך יביא את ישראל לאסון כלכלי, בריאותי וחברתי. לציבור הישראלי מגיעה תקווה״.

כאשר עלה הנאשם להשיב, התברר (לא מפתיע בכלל), שלא רק שלא למד דבר מהמשבר, אלא שהוא מקובע על התפיסה הכלכלית הקיצונית שלו, שהביאה את ישראל לאחוז האבטלה הכי גבוה במערב. ואיך הוא מתמודד עם המציאות? בשקרים. כאשר אמרתי לו שיש בישראל 21% מובטלים, על פי נתוני הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה, הוא השיב שיש רק 10%… כך מתמודד ראש ממשלת ישראל עם המשבר הכלכלי-חברתי הכי חריף: באמצעות הכנסת הראש לחול ופייק ניוז.

דברים אפילו יותר חמורים, אמר הנאשם על ההפגנות נגדו. זו היתה תשפוכת של הסתה, שנאה, ושקרים על גבי שקרים. אחרי התמונה שלו מגיש שטר של 200 שקל למוכר הפלאפל (יעני, ביבי מוציא כסף מהכיס ומשלם – ממש איש דגול), הנאום בכנסת היה יריית הפתיחה האמיתית בקמפיין הבחירות. וכבר ברור שהוא עומד לנהל קמפיין עקוב שנאה, בלי שום קווים אדומים. ולזה יש רק תשובה אחת: לעמוד מולו בכל העוצמה. וכן, ההפגנות משפיעות. וכן, זה חשוב לעשות את זה בכל הארץ. וכן, זה מרתיח את הביביסטים ולכן הם מפיצים כזבים ותעמולת שקר וגם מעודדים אווירה של אלימות – הכל כדי להרתיע מפגינים. אז אנחנו לא נירתע, ונבוא הערב, ונעמוד מחר, ובשבוע הבא, ואף אחד לא ישתיק אותנו.

לסיום, עדכון על שני מהלכים חשובים שלנו. קודם כל, בעקבות מאבק סוער שונו הנהלים בעניין כניסה לארץ של בני משפחה של ישראלים. עד עכשיו המדינה לא אפשרה לבני זוג של אזרחים ישראלים להיכנס, בגלל הקורונה. ופתאום, פותחים את השער לאלפי תלמידי ישיבה אמריקאים בגלל לחץ פוליטי של המפלגות החרדיות. בעקבות האיומים שלנו, בני משפחה של ישראלים יוכלו לבוא, ותיפסק האפליה.

מהלך אחר, עקרוני וחשוב ביותר, הוא הצעת חוק שלי לביטול ״חוק קמיניץ״. החוק הזה החמיר באופן דרסטי את הענישה על עבירות בנייה ביישובים הערבים במטרה פוליטית להגביל את התפתחות הישובים הללו. הבעיה הבסיסית של החוק היא התעלמות בוטה ממצב התכנון והדיור בחברה הערבית. בנייה ללא היתר ביישובים המוסלמים, הדרוזים, הנוצרים והצ׳רקסים, לא מתרחשת בחלל ריק, אלא עקב מצוקה של שנים בדיור ובתכנון, שמקורה באפליה ובמחדלי הרשויות. חוק קמיניץ צריך לעבור מן העולם, ומרצ מחוייבת לפעול בכל הכוח כדי לבטל אותו.

 

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *