בואו ננצח

״האיש שניצח את עצמו״. זה השם הקולע של ספר שנון וחריף שמנתח את התבוסה של נתניהו בקדנציה הראשונה שלו כראש ממשלה. המחברת, אורלי אזולאי (גילוי נאות – חברה טובה שלי) מפליאה לתאר איך במו ידיו הרס נתניהו את כהונתו וחיבל בסיכוייו בבחירות.

כל מה שקרה פה בשבועות האחרונים הזכיר לי, כמעט במדוייק, את הפיאסקו ההוא. מבוהל, היסטרי, פרנואיד – ביבי פירק את ממשלתו שלו ופיזר את הכנסת לאחר הקדנציה הקצרה ביותר מאז קום המדינה. אפילו הכנסת הראשונה והסוערת שנבחרה אחרי מלחמת העצמאות, כיהנה יותר.

חוסר אחריות לאומי זו הגדרה עדינה לאופן שבו האיש הזה ״מנהל״ את ענייני המדינה. כבר חודשים ארוכים משרדי הממשלה משותקים למעשה, ויישארו כך עוד חודשים ארוכים, עד שתקום ממשלה חדשה. תקציב המדינה לשנה הקרובה בוטל. כל הרפורמות ותכניות הפיתוח הוקפאו. החקיקה הממשלתית הידלדלה באופן מביך. בחירות כאלה הן ביזיון לאומי, הודאה ברורה ומפורשת בכישלון קולוסאלי. בעל מכולת שהיה מנהל כך את העסק שלו לא היה שורד שבועיים.

והנה, בכל זאת, הוא ממשיך. מאשים את שותפיו הכנועים ״בפוטש״ נגדו, מטיח בתקשורת הנשלטת על ידו שהיא רודפת אותו, ואפילו מטיח בשמאל שמנהלים נגדו ״קמפיין״. בעניין הזה, לשם שינוי, הוא צודק. כן, אני מודה באשמה: אנחנו מנהלים קמפיין נגד ביבי. סליחה באמת. ועכשיו תורכם להתנצל שבכלל עלתה בכם המחשבה להצביע למישהו אחר. איזו כפיות טובה מצדכם.
כמו בפעם ההיא, הפאניקה שלו עלולה להביא עליו את קצו. ואנחנו בהחלט לא מתכוונים לחכות בשקט שייפול בעצמו. אנחנו נעזור לו, בכל הכוח.

לוח הזמנים צפוף. מבחינתי זה הולך ככה: בעוד שבועיים, 28 בדצמבר, יהיו בחירות בכל סניפי מרצ ברחבי הארץ. אם התפקדתם למרצ – ויש 16 אלף אישה ואיש שעשו את זה – בואו לסניפים ותבחרו את הצירים שלכם לוועידת המפלגה. זה חשוב מאוד. זקוקים להכוונה ולמידע? נשמח לעזור. רק תשאלו.

שלושה שבועות לאחר מכן, ב-19 בינואר, הוועידה החדשה תבחר את מועמדי מרצ לכנסת. אני מקווה להיות ביניהם ולהמשיך את הפעילות שלי, כחלק מצמרת הרשימה המעולה שלנו. רוצים לעזור לי בקמפיין, לתרום, להפיץ את המסרים ולהתנדב במערכת הבחירות? תשלחו מייל חוזר, ונחזור אליכם.

אנחנו מביטים קדימה. איש לא ציפה למערכת הבחירות הזו. אף אחד לא תיאר לעצמו שכך תסתיים כהונת הכנסת ה-19. אבל מעז ייצא מתוק. נתניהו שחשב שהוא עושה תרגיל מתוחכם, חוטף עכשיו מכל הכיוונים. זה ראש ממשלה כושל, חסר אחריות, שדירדר אותנו בכל התחומים. והנה הציטוט הקולע מתוך "האיש שניצח את עצמו": "ביבי היה הווירוס שהרס את הדיסק הקשיח של ראש הממשלה בנימין נתניהו… נפילתו של הקוסם, שנשטף החוצה מלשכת ראש הממשלה…אופיו הכתיב את גורלו. בתוך ביתו, הליכוד, היו רבים שרצו לא רק להפיל אותו אלא לבזות אותו, לגרש אותו מהעיר, לשכוח שהיה… הוא כבר לא היה הקוסם, וגם לא היה לו קסם…"

מרצ גדולה היא מרכיב חיוני להחלפת נתניהו ולהקמת ממשלת מרכז-שמאל. אנחנו זקוקים לכם כדי להביא את השינוי, ונעשה את זה יחד. בואו ננצח!

 

חזק ואמץ,

ניצן

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים