חוקה וקידושין

לין ואלון החליטו להתחתן בחתונה חופשית מול הכנסת, אבל בישראל של שנת 2013 המונח חתונה חופשית ומוכרת עדיין נותר בגדר משאת נפשם של ממאות אלפי ישראלים, שלא יכולים להתחתן בארץ בגלל כפייה דתית. יותר מעשרת אלפים זוגות, כל שנה, נאלצים להוציא אלפי דולרים על חתונות בחו"ל, או לעבור השפלות ברבנות או משרד הפנים – והכל בגלל שממסד דתי מסוים מחזיק במונופול על החיים האישיים שלנו. לין ואלון החליטו אחרת. הם קיימו טקס דתי, אבל כזה שנערך לפי הבחירה והמצפון של שניהם. רבה רפורמית מקסימה ערכה את החופה, וזה היה שוויוני וערכי ובעיקר מרגש מאוד.
הבחירה של השניים לקיים את הטקס החשוב והמקסים הזה מול הכנסת אינה מקרית. בית המחוקקים הוא המקום בו הסוגיה הזו צריכה להיפתר – באופן שיוביל לפתרון המצוקה של אותם אלפי זוגות (אחד מכל חמישה זוגות לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה). בדיוק מהסיבה הזו אני מוביל את המאבק בכנסת בנושא, במסגרת השדולה לשוויון אזרחי ולפלורליזם. עם חזרתה של הכנסת מתקופת הבחירות כבר ניהלתי כנס חשוב בנושא בהשתתפות עשרות ח"כים, וראשי כל האירגונים השותפים למאבק למען חופש בחירה בנישואים.
לין ואלון החליטו להיאבק בממסד הזה, והחליטו שהיום המאושר בחייהם יראה אחרת. אז לין ואלון היקרים, אני מאחל לכם המון אושר, ומקווה שבקרוב כל אדם בישראל יוכל לעשות את מה שעשיתם. מזל טוב!

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים