הלב והשכל

אין לנו הרבה זמן לבזבז, ואני מאוד רוצה שכל אחת ואחד מכם יקרא את המייל הזה עד סופו, לכן אני אגיד את הדברים ישר ולעניין: אנחנו נאבקים על נפשה של המדינה הזו. רגע ההכרעה מתקרב. ובדיוק כפי שאתם זקוקים למרצ, לקול שלה, למאבקים שלה ולכל מה שהיא מסמלת, כך מרצ זקוקה לכם, בדיוק באותה מידה, והיא זקוקה לכם עכשיו.

 הבחירות בפתח. אומרים "בחירות", אבל הלב והשכל מצביעים על בחירה אחת ויחידה. בקרוב יתמלא האוויר בהמולת הפרסומות והתעמולה. יהיה המון רעש. הכסף הגדול ינסה לפתות את הלב, לתעתע בשכל… אבל רגע לפני ההמולה, תשאלו את עצמכם ואת חבריכם ואת כל הקרובים לכם, כמה שאלות:

–         באיזו ישראל אתם רוצים לחיות? אתם והילדים שלכם וההורים שלכם – מדינה ברוחם והנהגתם של אלי ישי ואביגדור ליברמן, או ישראל של ערכי מרצ?

–         האם גם אתם מרגישים שאי אפשר להמשיך כך יותר, שהשלטון הזה מערער וחותר תחת כל מה שאתם מאמינים בו? האם גם אתם חשים בעצמותיכם ממש, שחבורת ביבי אוכלת כל חלקה טובה ודופקת את העתיד של כולנו?

–         מי הייתם רוצים שישתתף בממשלה הבאה? מי ייצג אתכם בכנסת? מי יבטא את המצפון שלכם/שלנו? – פייגלין ודנון או זהבה גלאון?

–         על מי אתם יכולים לסמוך שייאבק על הערכים שלכם, יגיד בדיוק את מה שאתם חושבים בלב, שיזעק, גם כשמסביב קשה ומסובך – על מפלגת מרכז כלשהי, חסרת זהות ועמוד שדרה, או עלינו?

אם אתם חשים כמוני, יש לכם בחירה אחת: מרצ. כי מרצ היא היחידה שלא תקפוץ למחרת הבחירות לזרועותיו הפתוחות של נתניהו, ותתכרבל שם עם עסקני החרדים והמתנחלים. מרצ היא היחידה שמחוייבת כל כולה להחלפת השלטון והקמת ממשלת מרכז-שמאל. לא יחימוביץ', לא לפיד, לא לבני/מופז או כל גילגול אחר של בועת "המרכז". הרי כבר היום איש מהם לא פוסל הצטרפות לכל ממשלה שתקום, לכל כסא שביבי יציע להם.

 תארו לעצמכם מציאות אחרת. שבמקום יו"ר שס במשרד הפנים, תשב שם, למשל, יו"ר מרצ. תארו לכם את עוצמת השינוי. וזה אפשרי, אם נהיה חזקים מספיק להיות שותפים בממשלה, במקום שס. אז אם אתם רוצים שבכלל תהיה פה אופציה לחילופי שלטון, הבחירה שלכם היא מרצ. כי קול למרצ הוא קול נטו לממשלת מרכז-שמאל. ובאופוזיציה הרי כבר הוכחנו שאנחנו הסיעה המצטיינת בכנסת שמובילה בכל המדדים הפרלמנטריים.

 ואיך אני יכול להיות בטוח בכל זה? כי מרצ היא מפלגה אידיאולוגית אמיתית. רק מרצ מצהירה בבירור על הערכים האלה ועל הדרך הפוליטית המתחייבת מהם: הפרדת דת ומדינה, שלום וזכויות אדם, צדק חברתי וסביבתי. בלי לטייח, בלי להתחנף. זו דרכנו. אם זו גם הדרך שלכם, אם אלה גם הערכים שלכם, אז הבית שלכם במרצ.

 ביום הבחירות נצא להצביע. הסיכוי לשינוי פוליטי טמון באחוז הצבעה גבוה. אני אופטימי. המחאה החברתית חידדה מאוד את המודעות הפוליטית. אני אישית נפגש עם מאות אנשים בשבוע, בכל הארץ, רובם צעירים מאוד. דבר אחד אני שומע כמעט מכולם: הפעם נצביע. האדישות בעבר דפקה אותנו. די, לא נסכים שקבוצות סקטוריאליות יכריעו במקומנו.

 ההצבעה בבחירות היא האקט המכריע. אבל כדי להגיע לקלפיות בצורה טובה, אנחנו עובדים קשה, וכאן נדרשת העזרה שלכם כבר עכשיו. כדי שתשמעו אותנו, שתיראו אותנו בשטח ובטלוויזיה, כדי שנגיע לכולם, אנחנו צריכים עוד משאבים. מתנדבים, פעילים, טלפנים, מפיצים… ובעיקר אנחנו צריכים כסף. אני אגיד לכם את זה בצורה הכי ברורה: המון אנשים חכמים משיאים לנו המון עצות. עצות נהדרות. ואני אומר את זה בלי ציניות. אבל בסוף צריך כסף, כי הכל עולה כסף והרבה.

 לצערי, אולי בעצם לשמחתי, אין לנו בעלי קאזינו מחו"ל. יש לנו אתכם. ואתם יותר טובים. אני מבקש מכם, באופן הכי אישי, לעשות מעשה ולתרום למרצ כדי שנצליח ונתחזק בבחירות. עכשיו זה הזמן שבו התרומה שלכם היא היעילה והמחזקת ביותר. אתם לא צריכים ללכת לדואר ואפילו לא להתקשר. זה באינטרנט, בלחיצת אצבע, וזה מאוד פשוט. תנסו. אפשר גם בסכומים קטנים מאוד – כל אחד לפי יכולתו.

הראו חברים, כמעט 4 שנים אני בכנסת, ומייצג בגאווה גדולה את מרצ, ומייצג גם כל כך הרבה אנשים מחוץ למרצ שלא הצביעו לה ומצטערים על כך. אם על כל אחד שאמר לי שהצביע קדימה ומתחרט שלא הצביע מרצ, הייתי מקבל שקל – כבר הייתי אדלסון. כדי שזה לא יקרה שוב, עם איזו מפלגת פלופ אחרת, אנחנו צריכים להציג לציבור אופציה ראויה.

רבים מכם שמקבלים את המייל הזה ממני, והוא מגיע לרבבות אנשים כל שבוע, אינם חברי מרצ. גם לכם, שתומכים בי אישית ורוצים לחזק אותי ולאפשר לי להשמיע את הקול שלי/שלכם, אני אומר: תחזקו את מרצ, כי זו התנועה שלי ובה אני פועל.

אם אתם רוצים שנהיה מסוגלים לפעול, ואתם עדיי מדי שבוע בכמה דברים אנחנו פועלים וגם מצליחים, תעזרו לנו, תחזקו אותנו, כדי שנוכל לעשות את זה בכוחות גדולים יותר. זה הקישור לתרומות למרצ, ואנחנו נתראה בימים הקרובים, בתיקווה גדולה לשינוי.

חזקו ואמצו, ניצן

(9.10.2012)

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים